Przyjazne wnętrze

Nasze przedszkole posiada przyjazne wnętrze. Co się kryje pod tym hasłem? Przede wszystkim różnorodność i wszelakość elementów, które tworzą piękny i komfortowy wystrój wnętrza placówki. Został on stworzony z myślą o Dziecku.

Zadaniem przedszkola było zorganizowanie takiego wnętrza, które odpowiada potrzebą Dziecka, a także stwarza mu warunki bezpieczne.

Przyjazne wnętrze przedszkola składa się z różnorodnych przestrzeni, które współtworzą całość.

Placówka dziecięcy Raj posiada:

• Przestrzenne sale –  stworzone z uwzględnieniem predyspozycji rozwojowych Dziecka, a zatem każda sala dostosowana jest do danej grupy wiekowej. Wystrój wewnętrzny sal pozwala przenieść się Dziecku w świat fantazji, ponieważ na ścianach widnieją bohaterowie ulubionych bajek Dzieci. Wyposażenie każdej z sal zawiera: stoliczki i krzesełka odpowiednie do wieku, różnorodność zabawek, tor dla samochodzików, toaletkę, kuchenkę dziecięcą, kącik z klockami, gry edukacyjne, mini biblioteczkę – mającą na uwadze wiek Dzieci. Każda sala posiada własne zaplecze plastyczne, dzięki któremu nauczyciel ma możliwość rozwijać kreatywność oraz wyobraźnię Dziecka. Sale posiadają duże okna, które pięknie oświetlają przestrzeń wnętrza budynku. Ułatwia to bardzo pracę podczas zajęć dydaktycznych. Dzieci mają możliwość bezpośredniego obserwowania, zmieniających się warunków atmosferycznych.

• Hol – jest centralnym miejscem w naszym budynku przedszkolnym. Jest także głównym miejscem wszelkich imprez organizowanych w przedszkolu tj. Jasełka, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Mamy i Taty, Bal karnawałowy, Pasowanie na przedszkolaka, Andrzejki, Walentynki, Pierwszy dzień wiosny, Dzień Dziecka itp. Co roku tym wydarzeniom towarzyszy piękna dekoracja, znajdująca się w centrum pomieszczenia np. z okazji Jasełek pomieszczenie ozdobione jest zimowymi ilustracjami, ubrana jest choinka oraz stajenka. Na holu odbywają się także dodatkowe zajęcia: rytmika, taniec, judo, piłka nożna. Hol ma dużo powierzchnię toteż jest idealnym miejscem, spożywania energii przez Dzieci. Jest dobrze wyposażony w sprzęt, służący zaspokajaniu dziecięcych potrzeb. Posiadamy różnorodne przedmioty do gimnastyki oraz zabaw ruchowych.

• Łazienki – lokalizacja łazienek jest w bardzo dogodnym miejscu, ponieważ dostęp do nich Dzieci mają bezpośrednio ze swojej sali. Jest to bardzo przydatne, zwłaszcza w grupach najmłodszych. Łazienki są dostosowane do wieku Dzieci. Każde Dziecko ma swój wieszaczek na ręczniczek oraz miejsce na kubeczek, szczoteczkę i pastę.