Roczny Plan Pracy

PLAN DYDAKTYCZNY

W roku szkolnym 2017/201 pracujemy na książkach

KOLOROWY START – wydawnictwo MAC:

Kolorowy start to kompleksowy cykl dla wszystkich etapów edukacji – od trzylatka po sześciolatka – którego autorem jest znana i ceniona przez nauczycieli wychowania przedszkolnego Wiesława Żaba-Żabińska.

Cykl jest odpowiedzią na zmiany zachodzące obecnie w polskiej oświacie i został opracowany tak, aby korzystać mogły z niego zarówno najmłodsze przedszkolaki, jak i pięcio- oraz sześciolatki. Tym, co wyróżnia go na tle innych propozycji, są dodatkowe zeszyty przygotowujące do nauki czytania, pisania i liczenia, a także Książka zachęcająca do pracy grupowej.

Kolorowy start z plusem to kontynuacja bestsellerowego pakietu, przeznaczona dla dzieci objętych rocznym przygotowaniem przedszkolnym.

Koncepcja pakietu oparta jest na aktywności w ujęciu transgresyjnym, która w tym przypadku oznacza poszukiwanie niestandardowych rozwiązań, podejmowanie czynności niekonwencjonalnych i ustalanie wewnętrznych motywów działania. Bohaterami cyklu są przedszkolaki – Lenka, właścicielka psotnego jamnika Lalusia, jej rudowłosy kolega Mikołaj oraz pozostałe dzieci z grupy, które wspólnie bawią się i pracują. Wszystkie poziomy cyklu łączą wspólne kręgi tematyczne, a formuła pakietu w każdej grupie wiekowej jest podobna.