Plan Dnia

Plan dnia

Każdy dzień w przedszkolu jest ściśle zaplanowany,
aby dzieci miały komfort i poczucie bezpieczeństwa.

Na wszystko jest odpowiedni czas.
Jest czas na zabawę, posiłek oraz odpoczynek i naukę.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym rozkładem dnia.

6:30 – 8:30   Schodzenie się dzieci. Zabawy indywidualne i grupowe w kącikach zainteresowań. Rozmowy planowe i sytuacyjne, praca wyrównawcza i stymulująca. Kształtowanie form grzecznościowych.

8:30 – 9:00   Czynności porządkowe po zajęciach porannych, przygotowanie do śniadania, nauka i doskonalenie czynności higienicznych. Ćwiczenia poranne bądź zabawa ruchowa uwzględniająca zwiększoną potrzebę ruchu.

9:00 – 9:30

Śniadanie – nabywanie umiejętności kulturalnego spożywania posiłków.

9:30 – 10:15

Zajęcia edukacyjne z całą grupą realizujące program wychowania przedszkolnego oparty na warstwicowej koncepcji wychowania Stefana Kunowskiego "Wokół Przedszkola" autorstwa : Małgorzaty Kwaśniewskiej, Joanny Lendzion, Wiesławy Żaby-Żabińskiej.
Czas trwania zajęć jest uzależniony od wieku i możliwości dzieci.

10:15 – 10:50

Zajęcia dodatkowe.

10:50 – 11:00

Przygotowanie do posiłku, czynności samoobsługowe i higieniczne.

11:00 – 11:30

Obiad (zupa).

11:30 – 12:45

Pobyt na świeżym powietrzu, spacery, wycieczki, obserwacja przyrody,
gry i zabawy zorganizowane lub dowolne. W przypadku złych warunków atmosferycznych zabawy w sali, praca indywidualna z dziećmi.

12:45 – 13:00

Przygotowanie do posiłku, czynności samoobsługowe i higieniczne.

13:00 – 13:30

Obiad (II danie).

13:30 – 14:45

Zajęcia dodatkowe, odpoczynek (leżakowanie dla chętnych dzieci), pobyt na świeżym powietrzu przy sprzyjających warunkach atmosferycznych, wyciszające zabawy przy muzyce, techniki relaksacyjne i wizualizacyjne, słuchanie bajek, cicha praca w kącikach zainteresowań.

14:45 – 15:00

Czynności porządkowe po zajęciach i zabawach, zabawa ruchowa, czynności higieniczno – sanitarne, przygotowanie do podwieczorku.

15:00 – 15:30

Podwieczorek.

15:30 – 17:30

Zabawy zorganizowane lub dowolne, indywidualna praca wyrównawcza, rozchodzenie się dzieci do domów.